Folklórna kolekcia

by marianaklimo
3 roky ago
574 Views

Chcela som moje albumy a iné výrobky posunúť na vyšší level. Vždy mi trocha prekážalo, že aj keď som od začiatku mala moju tvorbu odlišnú od ostatných, tým že som na moje albumy prišívala rámik, do ktorého si vložíte vlastnú fotku, aj tak som mala rovnaký podkladový papier ako aj mnoho iných predajcov. Rozmýšľala som ako sa odlíšiť. Kresliť neviem, žeby som si sama nakreslila papier. A v tom mi napadlo, že mám niekde odložený „papier“ ktorý sme zdedili po rodine.

Keď som ho našla, začala som pátrať čo sú to za vzory a odkiaľ pochádzajú. Boli to folklórne papiere, ktoré boli z originál knihy – Folklórna ornamentika z roku 1920! Autorom motívov bol Ornamentalista, akademický maliar, Štefan Leonard Kostelníček. Motívy boli tlačené v tlačiarni Lito Lám Užhorod. Tieto vzácne ornamenty dnes dosahujú v antikvariátoch trojmiestne sumy. Ja som šťastná, že môžem vlastniť také dedičstvo.

Chcela som toto dedičstvo posunúť ďalej aj do dnešnej doby. Preto som sa spojila so šikovnou grafičkou TiaGraphicDesign, ktorá tieto vzory špeciálne prekreslila a rozmiestila na papier špeciálne podľa mojich požiadaviek. Ja som si ich nechala vytlačiť na kvalitný papier v kvalitnej tlači. Potom som už mohla začať pracovať na mojich dielkach.

Sú vhodné na každú príležitosť – na svadbu, babičke, folkloristom, jednoducho pre každého, kto miluje niečo originálne a tradičné.

Značky:, , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *