O mne

Volám sa Mariana a som 27-ročná maminka malej Sofinky. Po ukončení strednej pedagogickej akadémii som pracovala ako učiteľka a popri zamestnaní som študovala na VŠ a vyučovala tanec. Po roku sme sa však s priateľom rozhodli odísť do Nemecka. Pracovali sme na rôznych miestach a popri tom sa učili nemecky. Po roku sa mi splnil môj sen a dostala som miesto v internacionálnej škôlke.

V júli 2015 ma priateľ požiadal o roku a tam sa to všetko začalo – prípravy. Vždy som snívala o tom, ako si svoju svadbu vyzdobím. Začala som teda vyrábať svadobné oznámenia, menovky, visačky na fľaše, pierka a knihu hostí. Tam sa zrodila moja láska ku papieru.

Na jeseň som potom vyrábala moje prvé exploding boxy, vianočné pohľadnice a pár fotoalbumov. Vtedy som ešte všetko strihala ručne nožnicami 😀 Kolegyne v práci mi potom odporučili vianočné trhy a na moje prekvapenie som aj hneď dostala pozvánku. Veľmi som sa tešila, že sa im moja tvorba páčila a takmer všetko sa popredalo. Za zarobené peniaze som si kúpila rezačku papiera a vyrezávací stroj Big Shot. K narodeninám som dostala od manžela šijací stroj a tam sa zrodil môj originálny nápad, prišívať na albumy okienko. V Nemecku som pochodila veľa trhov na rôznych miestach a bola som rada, že som podobný nápad u nikoho nevidela.

V roku 2018 sme sa vrátili na Slovensko a narodila sa nám dcérka. Na moje potešenie sa moja tvorba rozbehla aj na slovenskom trhu. Keď sa snažím zrelaxovať a načerpať nové inšpirácie, rada sedím v prírode a háčkujem. Okrem toho rada čítam, šijem, plávam, tancujem a pečiem.

Do budúcna mám ešte veľa cieľov napríklad naučiť sa kaligrafiu a zdobiť moje výrobky originálnych písmom.